PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516 1718192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Fundacja poszukuje wolontariuszy

Wtorek, 16 września, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji , #Wolontariat

Rozpoczynający się już niebawem rok akademicki to idealny czas by zdobywać nowe doświadczenia i wzbogacić swoje CV o atrakcyjną dla pracodawcy pozycję, jaką jest praca non-profit. Fundacja Godne Życie z Dąbrowy Górniczej zaprasza wolontariuszy do pracy z dziećmi i zarażania pozytywną energią. Organizacja oferuje szereg korzyści.


Nie od dziś wiadomo, że w poszukiwaniu pracy liczy się nie tylko dokument poświadczający zdobyte kwalifikacje teoretyczne, ale również praktyka. Swoje doświadczenie zawodowe można wzbogacić poprzez współpracę z jedną z najprężniej działających w Dąbrowie Górniczej organizacji, z Fundacją Godne Życie.

Kogo szukamy?

Propozycja skierowana jest do pełnych zaangażowania i energii osób powyżej 18 roku życia. Fundacja poszukuje wolontariuszy do następujących zadań:

·         opieki nad dziećmi i młodzieżą w wieku od 6-15 lat

·         pomocy w organizowaniu eventów i wydarzeń specjalnych

·         pomocy w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży

·         prowadzenia własnych, zajęć i realizacja swoich kreatywnych pomysłów mieszczących się w ramach działalności organizacji.


Dąbrowska organizacja pożytku publicznego oferuje także możliwość bezpłatnego uczestnictwa w kursach i szkoleniach dla wolontariuszy. Współpraca z Fundacją Godne Życie przebiega w oparciu o umowę wolontariacką. Organizacja wydaje również swoim wolontariuszom stosowne zaświadczenia.

Wolontariat szansą na poprawę swojej pozycji na rynku pracy


Wolontariat łączy z ludźmi, pomaga podnosić swoje poczucie własnej wartości, otwiera przed człowiekiem nowe szanse, poszerza horyzonty oraz daje poczucie radości i spełnienia. Dodatkowo pracodawcy wysoko sobie cenią u kandydatów każdą dodatkową, wzbogacającą aktywność Wolontariusze są spostrzegani przez pracodawców jako osoby bezinteresowne, kreatywne, gotowe do podejmowania nowych wyzwań, obowiązkowe, a jednocześnie wychodzące z inicjatywą. Działalność wolontariacka jest wyróżnikiem na tle zgłoszeń innych kandydatów.


Czym zajmuje się Fundacja Godne Życie?


Fundacja Godne Życie to organizacja pożytku publicznego od ponad 11 lat zajmującą się pomocą i organizowaniem aktywnego spędzania czasu wolnego dzieciom ze środowisk potrzebujących wsparcia. Celem Fundacji Godne Życie jest stworzenie tym dzieciom domu pełnego miłości. W pracowniach codziennie odbywają się warsztaty tematyczne, podczas których podopieczni odkrywają swoje talenty, kształtują swoje umiejętności a przede wszystkim budują poczucie własnej wartości. Fundacja Godne Życie oferuje także dzieciom i młodzieży ciepły obiad, który dla wielu z nich jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

 

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailowa pod adresem: biuro@fundacjagodnezycie.eu lub telefonicznie pod numerem 511-982-448.