PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718 192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Podsumowanie Letniej Akademii Karate

Czwartek, 18 września, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Wspólny trening, pokazy oraz pamiątkowe certyfikaty dla uczestników otrzymane z rąk mistrzów karate zakończyły cykl wakacyjnych zajęć Letniej Akademii Karate 2014. Jak co roku tak i tym razem nie brakowało chętnych. Łącznie ponad  200 osób uczestniczyło w bezpłatnych wakacyjnych zajęciach karate kyokushin, ćwicząc, ucząc się i świetnie bawiąc.

 

Od lat realizowana formuła tego rodzaju zajęć karate podczas wakacji cieszy się zainteresowaniem i każdego roku daje możliwość treningów osobom, które nie miały wcześniej styczności z karate kyokushin, by mogły postawić swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak również karatekom, którzy na co dzień trenują w sekcjach i dzięki temu mogą kontynuować treningi w wakacje. Pracą nad swoimi umiejętnościami i wszechstronną sprawnością i zaangażowaniem, zaawansowani karatecy stanowią inspirację i przykład dla początkujących.

 

Letnia Akademia Karate 2014 odbywała się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespole Szkół Zawodowych Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, z podziałem na grupy wiekowe. Część treningów odbywała się na świeżym powietrzu. Pod okiem doświadczonych trenerów i zawodników sensei Artur Sroka – 4dan, Marek Wywiał – 1dan, Radosław Ściślicki – 1dan oraz senpai Piotr Burski – 2kyu, Michał Nowacki – 3kyu, uczestnicy uczyli się podstaw karate oraz elementów samoobrony a najmłodsi bawili się w grach i zabawach ruchowych. Wszyscy zainteresowani mogli również doświadczyć pod okiem doświadczonego instruktora, czym jest joga. Najwytrwalsi otrzymali bilety na seanse filmowe w kinie Helios.

 

Uroczystość oficjalnego zakończenia Letniej Akademii Karate objęła wspólny trening zakończony pokazem, pamiątkowym zdjęciem oraz rozdaniem certyfikatów dla uczestników.

 

Organizatorzy Dąbrowski Klub Karate oraz Zagłębiowski Klub Karate Kyokushin przy współpracy ze Śląskim Związkiem Karate dziękują za pomoc i wsparcie wszystkim osobom i firmom, które wniosły swój wkład i przyczyniły się do organizacji imprezy.

 

Więcej informacji o karate kyokushin oraz dotyczących kontynuacji treningów, zapisów i godzin zajęć, na bieżąco podawane będzie na stronie internetowej www.terminatus.pl .