PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
1920212223 2425
262728293031

Udostępnij:

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus +

Piątek, 23 stycznia, 2015, #Aktualności

Dwanaście paneli warsztatowych, eksperci  Narodowej Agencji, możliwość konsultacji indywidualnych – to wszystko czeka na wszystkich zainteresowanych programem Erasmus+. Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ odbędzie się 29 stycznia (czwartek) w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie. Zapraszamy do rejestrowania się na wybrane sesje.

 

Erasmus+ funkcjonuje od początku 2014 r. Pod jego szyldem połączyło się siedem europejskich programów realizowanych w perspektywie finansowej 2007-2013, m.in. program „Uczenie się przez całe życie” oraz program „Młodzież w działaniu”. Spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie to nie tylko doskonała okazja, żeby dowiedzieć się jak funkcjonuje program Erasmus+. To również możliwość rozwiązania problemów, podzielenia się wątpliwościami z ekspertami oceniającymi wnioski, okazja do znalezienia inspiracji do realizacji nowych projektów. Nowy rok wnioskowania zaczynamy już 4 lutego, kiedy upływa pierwszy termin składania wniosków do sektora młodzieżowego. Pozostałe sektory programu Erasmus+ przyjmują wnioski do 4 marca br. (dotyczy Mobilności osób).

 

SKRÓCONY PROGRAM I REJESTRACJA

10.00-11.30 

PANEL 1: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji szkolnej

PANEL 2: Oferta programu Erasmus+ dla sektora kształcenia i szkoleń zawodowych

PANEL 3: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji dorosłych

PANEL 4: Oferta programu Erasmus+ dla sektora młodzieży: Młodzież bez tajemnic

PANEL 5: Oferta programu Erasmus+ dla sektora szkolnictwa wyższego: Międzynarodowe projekty współpracy na rzecz szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ [opis sesji]

PANEL 6: Oferta programu Erasmus+ Sport

 

11.30-12.15 Przerwa: konsultacje z ekspertami w punktach informacyjnych

 

12.15-13.45 

PANEL 7: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji szkolnej

PANEL 8: Oferta programu Erasmus+ dla sektora kształcenia i szkoleń zawodowych

PANEL 9: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji dorosłych

PANEL 10: Oferta programu Erasmus+ dla sektora młodzieży: Młodzież bez tajemnic

PANEL 11: Oferta programu Erasmus+ dla sektora szkolnictwa wyższego: Międzynarodowe projekty współpracy na rzecz szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ [opis sesji]

PANEL 12: Oferta programu Erasmus+ Projekty centralne [opis sesji]

 

UWAGA! Tematyka sesji porannych dla danego sektora jest powtórzona w sesjach popołudniowych. Wyjątkiem jest sesja poranna omawiająca projekty z sektora sportowego i sesja popołudniowa przedstawiająca tematykę projektów centralnych.

Informacje praktyczne:

Prosimy o dokonanie rejestracji na maksymalnie jeden panel z sesji porannej i jeden panel z sesji popołudniowej poprzez kliknięcie w numer wybranego panelu.

Udział w sesjach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia ani zwrotu kosztów podróży.

 

Według szacunków Komisji Europejskiej do końca 2020 r. ze środków programu Erasmus+ (przypomnijmy – jest to 14,7 mld EUR, co stanowi 40-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniej edycji programów unijnych w dziedzinie edukacji) skorzysta ponad 4 mln osób – studentów, młodzieży, uczniów i dorosłych – zdobywając doświadczenie zawodowe, studiując, szkoląc się lub odbywając wolontariat za granicą.