2930

Udostępnij:

Aktywne lato rozpoczęte

Poniedziałek, 22 czerwca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Biegi i zawody triathlonowe. W Dąbrowie nadejście kalendarzowego lata było okazją do udziału w imprezach sportowych.

Nad Pogorią III odbył się IV Nocny Bieg Świetlików, organizowany przez SRS Aktywna Dąbrowa. Najpierw po plaży biegali najmłodsi, o 21.30 na starcie stanęli dorośli biegacze i zawodnicy nordic walking, którzy pokonali 6 km wokół jeziora. W biegu uczestniczyły 253 osoby. Pierwszy na mecie, z czasem 0:20:08, pojawił się Rafał Formicki z Zawiercia. Pierwszym z dąbrowian był Jakub Bednarz, którem czas 0:20:40 dał trzecią lokatę. Wśród dąbrowianek najlepsza była Edyta Wilk. Trasę pokonała w czasie 0:24:21, co w klasyfikacji generalnej przełożyło się na 27 miejsce.

W kategorii nordic walking wystartowało 54 uczestników. Zwyciężył Ryszard Kłyś z Gliwic, któremu przemaszerowanie trasy zajęło 0:37:46. Najszybszym dąbrowianinem był Tadeusz Wojciechowski, który na mecie, z czasem 0:39:46, zameldował się jako piąty. Najwyższej sklasyfikowaną panią z naszego miasta była Henryka Baruch. Uzyskała czas 0:43:08, co dało jej 17 miejsce.

W niedzielę okolice Pogorii III gościły startujących w zawodach triathlonowych Dąbrowa Górnicza New Balance Triatlon, organizowany przez Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni, we współpracy z CSIR, Centrum Formy i New Balance. Uczestnicy przepłynęli 600 m, 21 km przejechali na jednośladzie i przebiegli 6 km.

Na udział indywidualny zdecydowało się 168 osób. Pierwszy linię mety, z czasem 1:04:12, przekroczył Michał Lisieński z Siemianowic Śląskich. Najlepszym dąbrowianinem okazał się Mateusz Kubat, który uzyskał czas 1:05:07 i uplasował się na trzecim miejscu. Spośród pań z Dąbrowy, najlepiej wypadła Kaja Delewska. Na mecie, z czasem 1:15:24, zameldowała się 45. W zawodach wystartowała też popularna aktorka, Joanna Jabłczyńska. Z dystansem zmierzył się również gen. Roman Polko, były dowódca formacji GROM.

W zmaganiach sztafetowych wzięło udział dwanaście drużyn. Zwyciężył dąbrowski zespół Triathlon X Team Weltour, w składzie Łukasz Furman , Piotr Czopek i Sylwester Kuster. Konkurencję zakończyli z czasem 0:57:27.