PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
0910 1112131415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Wtorek, 10 listopada, 2015, #Centrum, #Aktualności, #Szkolenia

Jeszcze tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! W dniach od 16 do 22 listopada odbywać się będą wydarzenia mające na celu rozbudzenie ducha przedsiębiorczości i wspieranie aktywnej działalności społecznej i gospodarczej.

 

Z tej okazji w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości 16 listopada w godzinach 16.00-17.30 odbędzie się szkolenie pt. „Jak założyć spółdzielnie socjalną”. Serdecznie zapraszamy!

 

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest otwarcie Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, które odbędzie się 18 listopada w Wyższej Szkole Biznesu. Ponadto w planach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się nie tylko szereg szkoleń i warsztatów, ale również Podwieczorek Przedsiębiorczych Pań. Wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak założyć własną firmę oraz skąd wziąć pieniądze na ten cel. Natomiast uczniowie dąbrowskich szkół będą mogli wziąć udział w konkursach, konferencjach czy też poznać działanie  dąbrowskich przedsiębiorstw w ramach lekcji „Biznes przy tablicy”. Ciekawym spotkaniem dla młodzieży będzie również inauguracja piątej edycji Ligi Młodych Przedsiębiorców.

 

W tym roku w organizację wydarzeń w Dąbrowie Górniczej angażują się: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Miejska Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Kobieta Liderem Świata, Agencja Rozwoju Lokalnego oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz jak zawsze dąbrowscy przedsiębiorcy.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest inicjatywą znaną w 143 krajach na całym świecie. Już od pierwszej edycji tego przedsięwzięcia Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej organizuje wydarzenia promujące postawy przedsiębiorcze wśród mieszkańców.

 

Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Natomiast koordynatorem akcji w naszym mieście jest Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 295 69 90 bądź adresem mailowym: kklosowicz@dabrowa-gornicza.pl