Wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Instytucje te nie mogą korzystać z pracy wolontariuszy przy prowadzonej działalności gospodarczej, czego wprost zakazuje ustawa.

Wolontariusze poszukiwani!

Wtorek, 6 marca, 2018

»

Wolontariusze poszukiwani!

Czwartek, 8 lutego, 2018

18 lutego 2018 w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 7. Bieg Walentynkowy. To wyjątkowo barwne wydarzenie, najstarszy Bieg Walentynkowy w Polsce do tego rozgrywany także w kategorii par. Impreza, której współorganizatorem jest dąbrowski CSiR i Urząd Miejski odbędzie się po raz kolejny w Parku Hallera ze startem i metą przy Hali Sportowej. Jeśli masz min. 16 la,t a nie zdążyłeś się zapisać i nie biegniesz, możesz stać się częścią tej imprezy i pomóc ją współorganizować jako wolontariusz.   Do zadań Wolontariuszy należeć będą:   - w dniu zawodów 18.02: * Pomoc w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów, balonów, depozycie * Pomoc przy obstawie trasy * Rozdawanie medali i wody * Pomoc w kąciku dziecięcym    - w dniu 17.02: * Pomoc w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów startowych * Pomoc w przygotowaniu Hali na przyjęcie gości   Każdy Wolontariusz otrzyma: - unikalny gadżet - czapeczkę biegową, - certyfikat, - ubezpieczenie, - ciepły posiłek, gorący napój, pączek, - dużo pozytywnej energii i uśmiechu, - i wiele innych. Zarejestrować należy się poprzez podanie swoich danych - imię, nazwisko, rok urodzenia, nr tel. na adres info@pogoriabiega.pl   »