282930

Udostępnij:

IV Cross Czwórki

Środa, 23 września, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Pogoria Biega przy współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji i Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej, zaprasza wszystkich biegaczy i marszerów nordic walking do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

Jeżeli chcesz biegać lub maszerować i równocześnie cieszyć się dobrym zdrowiem zapraszamy 27 września 2015 r. na plażę miejską przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej, gdzie o godzinie 11.00 rozpocznie się czwarta edycja zawodów biegowych - Cross Czwórki.

Gościem Honorowym IV Crossu Czwórki będzie Pan Edward Dudek. Ultramaratończyk z bardzo bogatym doświadczeniem biegowym, jeden z pionierów biegów ultra w Polsce. Pierwszy Polak który ukończył Grecki SPARTATHLON – 250 km i w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce. Zdobywca Pucharu Europy w Supermaratonach. Japonia Maraton Pokoju Hiroszima – Nagasaki 460 km. trzykrotny zwycięzca Boguszowskiej 100. Zwycięzca wszystkich największych biegów narciarskich w Polsce ( Piasty, Gwarki, Jaćwingów itd.)Były reprezentant Polski w biegach narciarskich. dwukrotnie drugi w Maratonie Piasków.

Cross Czwórki to wymagający, o urozmaiconej trasie, bieg na dystansie 15 km. Dla miłośników kijków przygotowany został marsz nordic walking na dystansie 7 km, a dla najmłodszych Bieg Przedszkolaka (150 metrów po plaży).