28293031

Udostępnij:

Sukces karateków w międzynarodowym pucharze

Środa, 9 października, 2019, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Bardzo udany początek sezonu startowego odnotowali karatecy trenujący w Akademii Karate Kyokushin, którzy reprezentując Dąbrowski Klub Karate podczas Międzynarodowego Pucharu Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin zdobyli dwa miejsca medalowe.

Kacper Głowacki startujący w kata zdobył 2 miejsce w kategorii kata kadetów a Bartosz Samek startujący w kumite zdobył 3 miejsce w kumite juniorów  do 80kg.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również inni zawodnicy. Startujący w kata Maksymilian Olczyk zakwalifikował się do tury finałowej i ostatecznie zajął 4 miejsce a Natasza Bryksy osiągając wysokie noty zakończyła start w turze eliminacyjnej. W kumite świetnie wystąpiła również Natalia Ferenc, która prowadziła walkę z dużą przewaga nad przeciwniczką. Niestety drobny błąd na sam koniec walki skutkował przegraną.

Łącznie na trzech matach rywalizowało ponad dwieście zawodniczek i zawodników z pięciu krajów jak Francja, Holandia, Czechy, Irlandia oraz zawodnicy z Polski z ponad 30 klubów karate. Organizatorem turnieju był Sieradzki Klub Karate kierowany przez shihan Roberta Waigelta, współorganizatorem Urząd Miasta Sieradza oraz sieradzki MOSiR.