Ogólnopolska Rada Pożytku V kadencji
Poniedziałek, 12 października, 2015, #Współpraca z miastem, #Aktualności
Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłosił dzisiaj skład Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji. Rada składa się z 24 osób, w tym 14 przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych. Piotr Drygała - kierownik Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej będzie w niej reprezentował stronę samorządową.
8 października 2015 r. Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, powołał członków Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.
W Radzie zasiądą:
PRZEDSTAWICIELE STRONY RZĄDOWEJ
1. Paweł Orłowski, Podsekretarz Stanu (podmiot zgłaszający - Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju).
2. Lucyna Bogusz, Ekspert (podmiot zgłaszający - Ministerstwo Gospodarki).
3. Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu (podmiot zgłaszający - Ministerstwo Edukacji Narodowej).
4. Andrzej Wyrobiec, Podsekretarz Stanu (podmiot zgłaszający - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
5. Jarosław Duda, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
PRZEDSTAWICIELE STRONY SAMORZĄDOWEJ
1. Marek Mazur (podmiot zgłaszający - Związek Województw RP).
2. Piotr Choroś (podmiot zgłaszający - Unia Metropolii Polskich).
3. Piotr Drygała (podmiot zgłaszający - Związek Miast Polskich).
4. Andrzej Nowicki (podmiot zgłaszający - Związek Powiatów Polskich).
5. Anna Grygierek (podmiot zgłaszający - Związek Gmin Polskich RP).
PRZEDSTAWICIELE STRONY POZARZĄDOWEJ
1. Ewa Mańkiewicz-Cudny (podmiot zgłaszający - Naczelna Organizacja Techniczna Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych (FSNT - NOT)).
2. Krzysztof Balon (podmiot zgłaszający - Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych).
3. ks. Stanisław Słowik (podmiot zgłaszający - Caritas Diecezji Kieleckiej).
4. Małgorzata Sinica (podmiot zgłaszający - Związek Harcerstwa Polskiego).
5. Marek Borowski (podmiot zgłaszający - Federacja Polskich Banków Żywności).
6. Paweł Dębek (podmiot zgłaszający - Instytut Edukacji Społecznej).
7. Piotr Frączak (podmiot zgłaszający - Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych).
8. Teresa Tiszbierek (podmiot zgłaszający - Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej).
9. Witold Zakrzewski (podmiot zgłaszający - Fundacja OPOR (Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Radioamatorskich).
10. Zdzisław Szkutnik (podmiot zgłaszający - Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych).
11. Karolina Poczykowska (podmiot zgłaszający - Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok).
12. Dariusz Suszyński (podmiot zgłaszający - Związek Młodzieży Wiejskiej).
13. Cezary Miżejewski (podmiot zgłaszający - Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych).
14. Dorota Piechowicz-Witoń (podmiot zgłaszający - Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych).
Wręczenie nominacji na członków Rady odbędzie się podczas inaugurującego posiedzenia w dniu 21 października 2015 r., w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.