PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
2223 2425262728
293031

Udostępnij:

Spotkanie warsztatowe DFOP za nami!

Wtorek, 23 stycznia, 2024, #Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych

W dniu 10 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie warsztatowe Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele DFOP: Będzińskie Stowarzyszenie Amazonek, Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie, Fundacja Imienia Zygmunta Cybulskiego, Fundacja ,,Przystań’’ , Fundacja ,,Godne Życie’’, Fundacja ,,Wygrajmy razem’’, Stowarzyszenie Grupa Plastyczna Dąbrowa, Ochotnicza Straż Pożarna Ujejsce, Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski – Koło w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Ogrodu Działkowego Pogoria,  Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta,  Stowarzyszenie Pogoria Biega, Stowarzyszenie Przyjazny Antoniów, Stowarzyszenie Pszczelarzy w Dąbrowie Górniczej,  Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków,,SOMA’’, Stowarzyszenie Sportowe Extreme Life for Ride.

Zebranych powitał Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Marcin Bazylak. Prezydent podkreślił fakt, jak ważna dla Miasta Dąbrowa Górnicza jest współpraca z III sektorem, zachęcał do aktywnej współpracy i aktywności ngo w działaniach na terenie całego miasta oraz w ciałach opiniująco – doradczych.

Każda z organizacji mogła przedstawić swój punkt widzenia, przedstawić sugestie i pomysły na działania DFOP. 

Następnie przedstawiciele biorący udział w spotkaniu przystąpili do części warsztatowej spotkania, która polegała na wspólnej pracy w grupach i wypracowaniu najbardziej pożądanych rezultatów działania Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych na rok 2024. 

W efekcie powstały cztery główne priorytety DFOP na rok 2024:

1. Integracja organizacji pozarządowych działających w DFOP (integracja wewnętrzna) oraz organizacji działających w Mieście i na rzecz mieszkanek i mieszkańców Dąbrowy Górniczej. 

2. Poprawa komunikacji pomiędzy członkami DFOP oraz między DFOP a podmiotami zewnętrznymi. 

3. Monitoring i aktualizacja zasad współpracy między instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi. 

4. Poprawa dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami podczas działań prowadzonych przez ngo (samodzielnie i we współpracy z instytucjami/ partnerami).